IGOPAK - Producent Kartony Pudełka Opakowania Tekturowe Łódź-Warszawa
Wielozadaniowe pudła kartonowe - Zamów dziś!
HOME
O FIRMIE
OFERTA
CENY
KATALOG FEFCO
ZAMÓWIENIE
KONTAKT
MAPA STRONY

Ekologiczne opakowania kartonowe - Recykling


Produkcja ekologicznych kartonów i opakowań z tektury

W trosce o czystość środowiska naturalnego, ekologia to temat, który jest coraz częściej podnoszony nie tylko na forum publicznym ale i wśród przedstawicieli wielu branż przemysłowych. Szacuje się, że zdecydowana większość produktów staje się odpadem już w niespełna sześć m-cy od momentu zakupu. Oczywistym faktem jest, że do magazynowania, transportu i sprzedaży towarów wykorzystywane są różnego rodzaju opakowania, a to przecież one najszybciej znajdują się w koszach i na wysypiskach śmieci. Niezwykle istotną sprawą jest więc wdrażanie skutecznych rozwiązań technologicznych i proceduralnych, których konsekwencją będzie zmniejszanie ilości gromadzonych odpadów opakowaniowych i nie tylko.

Dobrym rozwiązaniem w tejże kwestii byłoby stopniowe ograniczanie stosowania tworzyw sztucznych na rzecz materiałów zdecydowanie bardziej przyjaznych środowisku. Takim materiałem jest z pewnością tektura wykorzystywana do produkcji kartonów oraz wszelkiego rodzaju opakowań kartonowych, które dzięki temu są produktami prawie w stu procentach biodegradowalnymi, a także stosunkowo łatwymi do przetwarzania podczas procesu recyklingu. Dodatkowo należy zauważyć, iż recykling opakowań wykonanych z tektury czy papieru, dzięki któremu następuje odzysk surowców, pozwala na znaczne zmniejszenie eksploatowania lasów i innych cennych zasobów naturalnych. Naprawdę warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję o wyborze takiego, czy innego sposobu pakowania.

Trzeba przyznać, że w przemyśle istnieje coś takiego, jak "świadomość ekologiczna", więc przetwarzanie i powtórne wykorzystywanie materiałów jest nawet nieźle zorganizowane. Niestety wśród społeczeństwa z tą świadomością jeszcze nie jest tak dobrze. Tak więc stosujmy opakowania tekturowe zamiast plastikowych i foliowych, sortujmy śmieci i odpady, ułatwiając ich przetwarzanie, po prostu dbajmy o czystość naszego środowiska!

HOME
O FIRMIE
OFERTA
CENY
KATALOG FEFCO
ZAMÓWIENIE
KONTAKT
MAPA STRONY